Dodany: 2011-03-02 11:24:56

Zęby stałeZęby człowieka charakteryzują się difiodontyzmem. Oznacza to, że pierwotne zęby - zęby mleczne, wypadają, a na ich miejscu wyrastają tak zwane zęby stałe.Zarówno jednymi jak i drugimi zebami zajmie się stomatolog poznań i dentysta olsztyn.

 

Zęby mleczne to w skrócie zęby, które mamy do 12 roku życia. To zęby, które po pewnym czasie nam wypadną. Dziś chciałbym jednak skupić się na zębach stałych. Zęby stałe to zęby, o które musimy dbać przez całe życie. Niestety, jeśli coś się stanie, nie wyrosną nam już drugie. Dentysta musial wracac do pracy, a ja sam nie dam sobie rady z tym tematem. Wszystkim Wam życze niemniej jednak jak najmniejszej ilości wizyt u dentysty.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie należą one do najprzyjemniejeszych – wiem, sam przez to przechodziłem. Jeśli będziecie dbać o swoje zęby, nie będzie większych kłopotow i nie będziecie musieli mieć żadnych obaw. Na szczęscie gabinety stomatologiczne są coraz bardziej nowoczesne, co pozwala na patrzenie w przyszłość z optymizmem. Mam nadzieje, że w gabinecie nie spotka Was żadna przykrość.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zęby stałe
Nick: